Prodej Vzorků
BEZPEČNÝ NÁKUP
PayPal Logo

Řezání dřevěných kuchyňských desek

Děkujeme za váš zájem o naše zakázkové výřezy. Náš výrobní tým má dlouholeté zkušenosti, které se projevují při naší práci. Používáme pouze ty nejmodernější stroje a metody řezání a uplatňujeme osvědčené postupy. Naše zakázkové výřezy vám ušetří čas i peníze. Ačkoli mohou být dřevěné pracovní desky osazeny i s minimálními znalostmi, výroba dle šablon je zárukou, že všechny kuchyňské desky jsou nařezány a povrchově upraveny přesně dle vašeho přání, bez jakýchkoli kompromisů.

Výroba a dodací lhůta Standardní dodací doba činí v případě zakázkové výroby 5–7 pracovních dnů od okamžiku, kdy zákazník potvrdí výkres, do doručení objednávky na dohodnutou adresu (v závislosti na požadovaných úpravách).*

V případě řezů na požadovanou velikost, opracování hran a olejování trvá proces až po doručení 5–7 pracovních dnů. V případě výřezů, přípravy na propojení, zaoblených rohů a dalšího zpracování trvá proces 8–10 pracovních dnů. V ojedinělých případech může dodání trvat až 15 pracovních dnů.

Pokud máte urgentní požadavek, neváhejte nám zavolat. Uděláme maximum pro to, abychom vám vyšli vstříc.

Upozornění: Při zpracování objednávky potřebujeme vaši úplnou fakturační a dodací adresu. Kuchyňské desky standardně dodávají dva pracovníci. Pokud by nastalo zpoždění (například kvůli nestandardním rozměrům), budeme vás s předstihem informovat.

Může se zdát, že naše výrobky jsou cenově příliš výhodné, ale rádi bychom vás ubezpečili, že vaše kuchyňské desky budou dodány rychle a s povrchovou úpravou a rozměry přesně dle vašich požadavků. Jestliže tedy sháníte dubovou kuchyňskou desku na míru nebo zakázkové povrchy z různých dalších dřev v naší nabídce, neváhejte využít naše zakázkové výřezy!

Olejování

Kuchyňské desky je nutno při výrobě jednou naolejovat. Ochranná olejová vrstva brání pronikání vlhkosti do neopracovaného dřeva. Pokud si u nás chcete nechat vyrobit kuchyňskou desku, ale o olejování nemáte zájem, jedná se o rozhodnutí na vaši odpovědnost.

Před montáží doporučujeme celou kuchyňskou desku třikrát až čtyřikrát naolejovat.

Další informace o procesu olejování a o údržbě (ať již pro potřeby kutilů, nebo v souvislosti s výrobou na zakázku) naleznete v našem informačním textu o olejování.

Navštivte rovněž stránku věnovanou příslušenství ke kuchyňským deskám, kde naleznete přehled produktů značky Rustins a dalších výrobků.

U všech kuchyňských desek jsou důkladně ošetřeny olejem horní i spodní strana, hrany a čelní dřevo. V současnosti při olejování využíváme kvalitní olej HABiol. Jedná se o výrobek se speciálním složením určeným k použití v automatických zařízeních, jako jsou naše. Díky tomu je k vytvoření silné a odolné povrchové vrstvy zapotřebí méně nátěrů. Tato úprava je přínosná také proto, že připravuje desku na budoucí údržbu prováděnou námi doporučovaným olejem Rustins Danish Oil pro následnou péči (tyto produkty lze kombinovat).

Využití naší služby olejování je povinné, pokud požadujete zakázkové úpravy. Díky naolejování bude vaše kuchyňská deska dodána v perfektním stavu a bude připravena k montáži. Upozornění: Ihned po montáži musíte na kuchyňskou desku nanést vrstvu oleje (tři vrstvy v případě čerstvě seříznutých hran). Pro tento účel doporučujeme, abyste společně s objednávkou zakoupili udržovací sadu Rustins Maintenance Kit.

Standardní
Cena
360 Kč

Cena za metr zahrnuje náklady na materiál.

Ošetření pracovních desek olejem (dubová pracovní deska).

Řezy na míru

Vaši kuchyňskou desku vyrobíme na míru – délku a hloubku dokážeme upravit s přesností na milimetry. Řezné hrany jsou opracovány.

Standardní
Cena
540 Kč (první řez)
+ 360 Kč (každý další řez)

Výše uvedené ceny jsou pro první řez, zvýhodněná cena je pro více řezů.

Pro řezání pracovních desek na míru používáme CNC stroj Homag.

Profilování hran

Nabízíme řadu různých profilů hran. Tak můžete dovést finální podobu desky k dokonalosti.

Kuchyňské desky s profilovanou hranou působí dle našeho názoru „dokončenějším“ dojmem. Oblíbeným řešením ovšem také je ponechat u desek z masivu původní hrany, čímž získají robustnější vzhled. Obecně vzato platí, že profilovaní vytvoří hladší a odolnější hranu. Dřevěná kuchyňská deska tak bude méně náchylná na poškození způsobené ťuknutím či nárazem.

O profilování hran byste měli uvažovat, pokud se rozhodnete pro zaoblené hrany či zakulacené rohy.

Neoblíbenější je jemně zaoblená horní hrana.

Standardní
Cena
180 Kč

cena za běžný metr.

Mírně zaoblená horní hrana.
Mírně zaoblená horní a spodní hrana.
Zakulacená horní hrana.
Zakulacená horní a spodní hrana.
6mm Zkosená horní hrana.
6mm Zkosená horní a spodní hrana.
12mm Zkosená horní hrana.
12mm Zkosená horní a spodní hrana.
Víceprofilová horní hrana.
Víceprofilová horní a mírně zaoblená spodní hrana.

Výřez pro dřez (typ Belfast, s okrajem přes desku nebo zapuštěný)

Výřez pro dřez typu Belfast:

Ve společnosti Worktop Express dokážeme na profesionální úrovni vyřezat otvory pro jakýkoli dřez typu Belfast.

Přesné řezy, odpovídající příslušné velikosti dřezu, jsou zaručeny díky zakázkovým šablonám.

Navíc (pokud nemá zákazník odlišný požadavek) vyprofilujeme vnitřní horní hranu pracovní desky, aby byl zajištěn dostatečný odtok.

Dřezy typu Belfast jsou ozdobou každé kuchyně v tradičním stylu.

Standardní
Cena
1440 Kč

Cena za výřez.

Iroko deska s výřezem pro dřez Belfast.

Výřez pro dřez s okrajem přes desku:

Otvory pro standardní dřez s okrajem přes desku lze vytvořit přesně dle vašich požadavků.

Stačí, když nám poskytnete rozměry otvorů, a my se postaráme o jejich vyvrtání.

Doporučujeme, aby byla (kvůli odolnosti a stabilitě) od okraje otvoru po konec pracovní desky zachována plocha široká aspoň 100 mm.

Standardní
Cena
1440 Kč

Cena za výřez.

Ořechová pracovní deska s výřezem pro dřez se spodní montáží.

Výřez pro zapuštěný dřez:

Dokážeme vytvořit naprosto přesné výřezy pro zapuštěné dřezy. Je to možné díky moderní řezací technologii, kterou používáme v našem závodě v Gloucestershire.

Na základě dodaných rozměrů vytvoříme zakázkové šablony. Ty jsou zárukou přesného řezu, který umožní montáž zapuštěného dřezu požadovaných rozměrů.

Pokud nemá zákazník odlišný požadavek, vyprofilujeme horní hranu výřezu, aby byl zajištěn dostatečný odtok vody a aby byla hrana lépe chráněna před poškozením způsobeným nárazy.

Standardní
Cena
1440 Kč

Cena za výřez.

Ořechová pracovní deska s výřezem pro dřez se spodní montáží.

Výřezy pro dřezy s montáží do roviny:

Provádíme také výřezy pro dřezy s montáží „do roviny“. Vzhledem k tomu, že jsou o něco složitější, bylo by ideální, kdybyste nám poslali technický nákres výřezu od výrobce dřezu. Provádí se nejen výřez, ale také frézování okolo výřezu, do kterého si pak dřez usadíte.

Standardní
Cena
2100 Kč

Cena za výřez.

Výřezy pro dřezy s montáží do roviny.

Výřez pro varnou desku:

Otvory pro vestavěné plotny lze vytvořit v jakékoli velikosti. Nabízíme výřezy pro plotny řady různých značek.

Na požádání také seřízneme vnitřní rohy do pravého úhlu.

Důrazně doporučujeme, aby byla (kvůli odolnosti a stabilitě) od hrany výřezu po konec pracovní desky zachována plocha široká aspoň 100 mm.

Standardní
Cena
1440 Kč

Cena za výřez.

Výběrový dub s výřezem na varnou desku.

Výřezy pro varné desky s montáží do roviny:

Provádíme také výřezy pro varné desky s montáží „do roviny“. Vzhledem k tomu, že jsou o něco složitější, bylo by ideální, kdybyste nám poslali technický nákres výřezu od výrobce varné desky. Provádí se nejen výřez, ale také frézování okolo výřezu, do kterého si pak varnou desku usadíte.

Standardní
Cena
2100 Kč

Cena za výřez.

Výřezy pro varné desky s montáží do roviny.

Nepravidelný výřez:

Každá kuchyně je jedinečná. Tato jedinečnost ještě více vynikne díky našim nepravidelným výřezům na zakázku.

Ať už požadujete výřezy pro svítidla, elektrické zásuvky, digestoř nebo kvůli vyčnívajícím zdím či trámům, náš výrobní tým dokáže desku upravit přesně dle poskytnutých rozměrů.

Standardní
Cena
1440 Kč

Cena za výřez.

Iroko deska s nepravidelným výřezem.

Otvor pro vodovodní baterii:

Dokážeme vyřezat otvory pro vodovodní baterie v libovolné velikosti.

Standardní průměr otvoru pro vodovodní baterii je 35 mm. Doporučujeme, abyste si před provedením objednávky zkontrolovali požadovaný průměr, protože na trhu jsou dostupné i různé jiné rozměry.

Výřez je oproti požadovanému rozměru vždy o něco větší. Důvodem je tolerance, která je zapotřebí kvůli přirozenému smršťování a rozpínání materiálu.

Standardní
Cena
270 Kč

Cena za otvor pro baterii.

Bambusová pracovní deska s výřezem na baterii.

Zaoblené hrany:

Kuchyňské desky se zaoblenými hranami představují praktickou a zároveň elegantní plochu, která vynikne při neformálním stravování a pohoštění. Kouzlo ploch z masivu spočívá v tom, že je lze nařezat a tvarovat v libovolné velikosti. Tak je vždy zaručeno, že budete mít k dispozici skvělý doplněk interiéru.

Zaoblené hrany se hodí na snídaňové pulty, desky stolů, kuchyňské ostrůvky nebo jednoduše jako elegantní zakončení. Dokážeme vytvořit elipsovitou hranu s libovolným zakřivením.

Standardní
Cena
1080 Kč

Cena za elipsu.

Dubová pracovní deska o šířce 720mm s elipsovým zakončením (430mm).

Zaoblené rohy:

Desky se zaoblenými rohy nabývají na oblibě. Proto nabízíme řezání zaoblených rohů. Tvar dřevěné desky lze vyříznout tak, aby přesně navazovala na zaoblená dvířka kuchyňské skříňky. Je tak zajištěn vyvážený a elegantní vzhled.

Tvar vytvoříme buď na základě standardních zakřivení, nebo v rámci zakázkové výroby. Zaoblené rohy lze také použít jako zakončení celé sestavy, čímž vzniknou měkčí, bezpečné okraje. Ty jsou vhodné zejména při přítomnosti dětí.

Standardní
Cena
720 Kč

Cena za zaoblený roh.

Buková pracovní deska se zaobleným rohem (radius 85mm).

Odtokové drážky:

Odtokové drážky představují elegantní doplněk vaší kuchyňské desky. Toto důmyslné řešení lze použít pouze u pevných desek.

Odtokové drážky jsou nejen praktickým, ale také elegantním doplňkem. Proto jsme naši nabídku nedávno rozšířili o dvě stylové varianty: drážky ve tvaru vějíře a tvaru fontány. Každý typ je tvořen šesti odtokovými drážkami. (Plocha, kterou tři námi nabízené varianty pokrývají, se neliší: Rozdíly mezi třemi vzhledy jsou čistě stylistické.)

Naše odtokové drážky umožňují díky zužujícímu se tvaru přirozený odtok.

Důrazně doporučujeme použít aspoň jednu sadu odtokových drážek v případě, že jste se rozhodli pro zapuštěný dřez nebo dřez typu Belfast.

Standardní délka drážek je 450 mm, ale na požádání můžeme vyrobit i větší nebo menší délky.

Standardní
Cena
1620 Kč

Cena za jeden set šesti drážek.

Standardní
Cena
2340 Kč

Cena za dva sety šesti drážek.

Dubová pracovní deska s odtokovými drážkami.

Spoj na tupo:

Kuchyňské desky z masivu by měly být spojovány pouze standardním spojem na tupo, nikoli spojem na pokos nebo spojem pod úhlem 45 stupňů.

Výrobní tým do desky zespodu vyvrtá tři otvory (pro šrouby spojující části desky).

Jakmile vám bude kuchyňská deska doručena, stačí pouze spojit jednotlivé díly k sobě utažením tří spojovacích šroubů (součástí dodávky).

Při spojování doporučujeme mezi jednotlivé díly desky aplikovat těsnění, aby byla zajištěna ochrana proti průniku vody.

Standardní
Cena
1620 Kč

Cena za spoj (včetně svorníků).

Javorová pracovní deska s frézováním pro spoj na tupo (pomocí svorníku).

Sada lišt z nerezové oceli:

Lišty z nerezové oceli jsou elegantním a zároveň praktickým odkládacím prostorem pro pánve.

Náš výrobní tým dokáže vytvořit výřezy ve tvaru „diamantu“ nebo v „lineárním“ tvaru. Poté už jen stačí osadit nerezové lišty (součástí dodávky).

Lišty mohou být umístěny volně na desce, což usnadňuje čištění. Pokud chcete, můžete je také připevnit na místě pomocí tmelu nebo lepidla.

Standardní
Cena
1440 Kč

Ocelové rošty - tvar diamant (včetně 5 ks ocelových roštů: 2 x 100mm, 2 x 200mm, 1 x 300mm).

Standardní
Cena
1800 Kč

Ocelové rošty – lineární tvar (včetně 5 ks ocelových roštů: 5x 300mm).

Dubová pracovní deska s frézováním pro ocelové rošty – tvar diamant. racovní deska dub Deluxe s frézováním pro ocelové rošty – lineární tvar.

Koncové lišty:

Použití koncových lišt je přínosné, když jsou dřevěné kuchyňské desky osazovány vedle volně stojících trub (Mora, Fagor, Siemens, Falcon a podobně).

Koncové lišty jsou vyrobeny tak, že z pracovní desky se odřízne část delší hrany, která je poté k desce odpovídajícím způsobem připevněna. Tímto způsobem je chráněno čelní dřevo. Je tak zabráněno vysychání a rozestupování vlivem dlouhodobého působení nadměrného tepla.

Koncové lišty také kuchyňským deskám propůjčují „dokončenější“ vzhled a někdy jsou vyžadovány čistě kvůli své estetické funkci.

Standardní koncová lišta je široká 40 mm. Šířka koncové lišty z průběžné lamely je 90 mm. Na požádání lze také vyrobit lišty s rozměry na zakázku.

Standardní
Koncové lišty
1260 Kč

Cena za koncovou lištu.

Průběžná lamela
Koncové lišty
2500 Kč

Cena za koncovou lištu.

Třešeň pracovní deska s koncové lišty.