Prodej Vzorků
BEZPEČNÝ NÁKUP
PayPal Logo
Worktop Express®

Časté dotazy

Jaká je dodací doba?

Všechny pracovní desky skladem jsou připraveny k okamžité expedici. Objednávky obdržené do 12.00 či s adresou dodání v radiusu do 50km od Prahy můžeme doručit již následující den. Pokud vyžadujete urgentní dopravu, objednejte online nebo si u nás potvrďte dostupnost produktu telefonicky.

Jaký je rozdíl mezi dubem/ výběrovým dubem a bukem/výběrovým bukem?

Standardní dubové/ bukové pracovní desky mají výraznější kresbu a více přírodních znaků než jejich výběrové varianty; dá se říci, že mají více charakteru. Většina pracovních desek bude mít barevně odlišné lamely.

Výběrové pracovní desky mají více uniformní, jemnou kresbu s menším množstvím přírodních rysů. Výběrové pracovní desky mají sofistikovaný vzhled, a proto se více hodí do moderních / okázalých kuchyní.

Proč bych měl nakoupit u Worktop Express®?

Jednoduše proto, protože skladujeme pracovní desky z masivního dřeva nejvyšší kvality, dostupné v ČR za nejnižší ceny. Oproti konkurenčním prodejcům si desky skladujeme sami (neprodáváme je pro další distribuční firmu) a výsledkem je, že můžeme nabídnout okamžité dodání. Naši zaměstnanci desky fyzicky vidí a pracují s nimi, což jim umožňuje lépe zareagovat na vaše případné dotazy. Jsme přesvědčeni o tom, že nás osobní přístup odlišuje od konkurence.

Mají vaše pracovní desky certifikaci FSC?

S potěšením potvrzujeme, že mnoho z našich pracovních desek mají certifikaci FSC®, např. dub, buk, jasan, javor, nebo ořech. Ne všechny druhy mají certifikaci FSC, proto pokud požadujete pracovní desky s certifikací FSC®, prosím uveďte svůj požadavek v online objednávkovém formuláři, při poptávce či zasílání objednávky, abychom mohli zajistit, že vámi zakoupené kusy budou pocházet ze zdroje s certifikací FSC. Pro více informací o našich zelených licencích, navštivte stránku ochrany životního prostředí.

Máte k dispozici vzorky?

Ano, poskytujeme službu na prodej vzorků a dokonce jejich nákupní cenu vracíme, pokud obdržíme vaši objednávku! Kvalita našich pracovních desek je jedinečná, proto opravdu doporučujme porovnat naše vzorky s těmi od naší konkurence – budete překvapení! Klikněte zde pro více informací o prodeji vzorků.

Mám rozměry požadované pracovní desky pro moji kuchyň, ale nevím, jaké velikosti desek zakoupit?

Pokud chcete zakoupit upravené pracovní desky, vždycky vám naceníme pro vás nejvýhodnější řešení tak, aby bylo dosaženo požadovaných rozměrů. Pokud objednáváte standardní pracovní desky, prosím nezapomeňte objednat lehce větší velikost, aby bylo možné je na místě seříznout na požadovanou velikost, či aby zůstal prostor pro případné chyby ve výpočtech nebo změny.

Musím zaslat k zakázkové výrobě kompletní plán celé kuchyně?

Ne, jednoduchý nákres stačí; náš kolega s vámi před samotnou výrobou všechny rozměry a požadavky potvrdí. Nicméně, pokud jste schopní poskytnout diagram vytvořený v Microsoft Wordu apod., bude to užitečné.

Kromě barvy, jaké jsou další rozdíly mezi jednotlivými typy dřeva?

Všechny naše pracovní desky jsou vyrobeny z tvrdého dřeva, a proto není žádný rozdíl v jejich využití. Některá dřeva jako wenge mají extrémní hustotu a tvoří velmi odolný povrch, zatímco jiná dřeva, jako iroko, mají vysoký obsah oleje a lépe se hodí ke dřezům Belfast. Nicméně, všechny desky z naší kolekce, pokud jsou profesionálně namontovány, jsou vhodné jako pracovní desky do kuchyně, a proto vaše rozhodnutí může být učiněno na základě barvy a stylu.

Budou k sobě desky ladit?

Oproti jiným prodejcům, naše desky nejsou předbalené, ale jsou balené až na základě objednávky. Dáváme si záležet, aby desky z vícečetných objednávek byly před expedicí překontrolovány a sladěny jak barevně, tak i svojí kresbou.

Jak uskladnit dřevěnou pracovní desku před montáží?

Doporučujeme, aby byly desky naolejovány okamžitě po převzetí (nejlépe olejem Rustins Danish Oil, i když již byly naolejovány naší zakázkovou službou) a namontovány co nejdříve. Je-li nezbytné uskladnění, prosím uchovejte své pracovní desky do montáže v horizontální poloze, na podložce a mimo vlhké prostory.

Jak se desky ošetřují před montáží?

Námi doporučený a dodávaný olej na ošetření všech pracovních desek se nazývá Rustins Danish oil. Všechny na zakázku upravené desky potřebují před montáží 3 vrstvy oleje na horní i dolní stranu a 6 vrstev na řezané plochy. Co se týče údržby, zakázkové desky vyžadují přeolejování Rustins Danish olejem jednou každých 6 týdnů během prvních pár měsíců a následně pak každé 3/6 měsíce. Frekvence samozřejmě záleží i na míře užívání kuchyně.

Jsou k montáži potřeba speciální svorky?

Ano. Doporučujeme speciální úhelníky, které jsou k dostání v naší instalační sadě. Tyto úhelníky připevní desku ke kuchyňským skříňkám, ale zároveň jí umožní několika milimetrový pohyb, ke kterému dochází díky kontrakci a expanzi dřeva v závislosti na měnící se vlhkosti vzduchu. S každou deskou je dodána příručka k montáži a informace je k nalezení také online v následujícím odkazu – Montážní příručka dřevěných desek.

Jak se čistí pracovní desky z masivního dřeva?

K očištění masivní pracovní desky jednoduše otřete povrch teplou (ne horkou) mýdlovou vodou. Nezapomeňte odstranit jakýkoliv přebytek vody.

Proč používat zadní lištu?

Kromě elegantního vzhledu jsou masivní lišty při montáži i velmi užitečné. Lišty zakrývají expanzní mezeru, která je u montáže masivních desek nezbytná, a umožňují montáž desek u nerovných zdí, aniž by se musely desky složitě řezat na míru. Pomáhají integrovat dohromady materiál pracovní desky s ostatními kuchyňskými elementy a zabraňují, aby se za pracovní deskou vytvářela nebo dostávala vlhkost.

Jak spojit desky?

Pracovní desky se napojují ostrými hranami, pod úhlem 90° za použití běžného svorníku. Na spodní straně desky se použijí spojovací šrouby a pevně se sešroubují. Mezi pracovní desky použijte spojovací tmel a trochu aplikujte i na horní část spoje k vytvoření vodě-odolného spoje. Po zaschnutí tmelu povrch zbruste a vytvořte krásně hladké spojení.